Czemu służy grupa pl.internet.komunikaty

Grupa ta powstała, aby informować o awariach sieci, przerwach w działaniu pewnych usług dotyczących większych fragmentów sieci lub poszczególnych serwerów. Do dyskusji na powyższe tematy służy grupa pl.internet.polip i inne. Tutaj mogą się pojawiać *WYŁĄCZNIE* komunikaty dotyczące funkcjonowania sieci.

Czemu NIE służy grupa pl.internet.komunikaty

Nie jest to ogólne miejsce wysyłania ogłoszeń, choćby nawet były one związane z Internetem ("Obejrzyj moją stronę http://bla.bla.bla/pla"). Takie ogłoszenia można wysyłać w odpowiednich grupach pl.ogloszenia.*, pl.comp.www.nowe-strony i innych.

Nie jest to miejsce na pytania "dlaczego taka lub inna usługa sieciowa lub serwer nie działa?". Pytania takie należy kierować bezpośrednio do administratorów tych usług/serwerów, bo tylko w ten sposób można zwrócić ich uwagę na istniejący problem, a oni właśnie w grupie pl.internet.komunikaty powinni następnie o nim poinformować. Jeżeli natomiast problem jest natury ogólnej (np. przeciążenie łącz) można o tym napisać na łamach pl.internet.polip.

Nie jest to także miejsce na polemikę z innymi artykułami wysyłanymi do tej grupy. Dyskusje takie można natomiast prowadzić w grupie pl.internet.polip

Kto jest moderatorem pl.internet.komunikaty?

Grupa ta nie ma żadnego moderatora. Wszystkie listy wysyłane do tej grupy są za to automoderowane. Co to znaczy? Zbyt wiele elektronów trzeba by przelać, by to dobrze wytłumaczyć - jeżeli nie wiesz, to widocznie twój 'internetowy staż' jest zbyt krótki i swoje zapytanie o funkcjonowanie sieci powinieneś wysłać w grupie pl.internet.polip. Tu jest miejsce wyłącznie na komunikaty administratorów różnych serwerów sieciowych oraz węzłów zapewniających poprawne funkcjonowanie internetu w Polsce. Jeżeli JESTEŚ administratorem jakiegoś komputera/usługi i uważasz, że tutaj należy wysłać informację o ich awarii, to z pewnością znajdziesz sposób, by to zrobić.

Jak wysyłać listy do tej grupy

Jak pisać komunikaty wysyłane do tej grupy


Disclajmer: Wersja 1.00. Robocza.
(c) Tomasz R. Surmacz, <tsurmacz@adm.usenet.pl>, 18.06.1997
RCS $Id: pl.internet.komunikaty.faq.htpl,v 1.3unoff1 1997/06/18 18:12:14 ts Exp ts $